Le Mans vs Toulouse se joacă vineri, 16 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe MMArena din Le Mans, în etapa 7 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Toulouse, cu o probabilitate de 41.8% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.92.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Le Mans vs Toulouse: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Ligue 1 (Franța), etapa 7 |
| Data și ora | vineri, 16 octombrie 2026, ora 21:45 |
| Stadion | MMArena, Le Mans |
| Cote 1 / X / 2 | 2.95 / 3.55 / 2.35 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Le Mans | 2.95 | 32.4% | 2.97 | 33.7% |
| Egal | 3.55 | 26.9% | 4.07 | 24.6% |
| Toulouse | 2.35 | 40.7% | 2.39 | 41.8% |
Marja operatorului pe această partidă este de 4.6%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Le Mans | 33.7% | 2.97 |
| Egal | 24.6% | 4.07 |
| Victorie Toulouse | 41.8% | 2.39 |
| Șansă dublă 1X | 58.2% | 1.72 |
| Șansă dublă X2 | 66.3% | 1.51 |
| Șansă dublă 12 | 75.4% | 1.33 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 78.9% | 1.27 |
| Sub 1.5 goluri | 21.1% | 4.74 |
| Peste 2.5 goluri | 55.9% | 1.79 |
| Sub 2.5 goluri | 44.1% | 2.27 |
| Peste 3.5 goluri | 33.6% | 2.98 |
| Sub 3.5 goluri | 66.4% | 1.5 |
| Ambele echipe înscriu | 58.8% | 1.7 |
| Gol în prima repriză | 73.2% | 1.37 |
Modelul împarte cele 2.92 goluri așteptate în 1.37 pentru Le Mans și 1.55 pentru Toulouse.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 58.8%, piața 59.6%, deci o diferență de 0.8 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 11.4% | 8.74 |
| 1-2 | 8.9% | 11.26 |
| 0-1 | 8.3% | 11.98 |
| 2-1 | 7.8% | 12.75 |
| 1-0 | 7.4% | 13.57 |
| 0-2 | 6.5% | 15.43 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.4%.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Le Mans | IVE | 1-1-1 | 4 | 5-6 |
| Toulouse | EVE | 1-2-0 | 5 | 7-6 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cele două echipe vin cu forme apropiate.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.3 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 58.6% | 1.71 |
| Peste 9.0 cornere | 45.5% | 2.2 |
| Peste 10.0 cornere | 33.3% | 3.0 |
| Peste 11.0 cornere | 23.0% | 4.35 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.3 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 3.0 cartonașe | 61.8% | 1.62 |
| Peste 4.0 cartonașe | 42.4% | 2.36 |
| Peste 5.0 cartonașe | 25.9% | 3.87 |
| Peste 6.0 cartonașe | 14.1% | 7.1 |
Întrebări frecvente despre Le Mans vs Toulouse
La ce oră se joacă Le Mans vs Toulouse?
Partida Le Mans vs Toulouse începe vineri, 16 octombrie 2026, de la ora 21:45, pe MMArena din Le Mans.
Cine este favorit la Le Mans vs Toulouse?
După eliminarea marjei din cote, Toulouse are cea mai mare probabilitate, 41.8%. Pentru comparație, celelalte două variante au 33.7% și 24.6%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.92 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 55.9%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 58.8%.
Dați ponturi la Le Mans vs Toulouse?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:00 SuperLiga: Oțelul Galați vs FK Csíkszereda, analiză și cote
- 21:00 Eredivisie: Heerenveen vs Excelsior, analiză și cote
- 21:30 Bundesliga: Eintracht Frankfurt vs 1. FC Köln, analiză și cote
- 21:45 Serie A: Frosinone vs Sassuolo, analiză și cote
- 22:00 LaLiga: Deportivo La Coruna vs Levante, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Le Mans vs Toulouse
Final: Le Mans 0 – 3 Toulouse
La pauză a fost 0 – 0.
Fazele importante
- 46′ gol, Jacen Russell-Rowe (Toulouse)
- 59′ gol, Aron Dønnum (Toulouse)
- 87′ gol, Casper Tengstedt (Toulouse)
| Statistică | Le Mans – Toulouse |
|---|---|
| Posesie | 53% – 47% |
| Șuturi | 11 – 13 |
| Șuturi pe poartă | 1 – 5 |
| Cornere | 2 – 2 |
Ce spusese modelul înainte de meci
| Ce s-a întâmplat | Probabilitate dată înainte | Observație |
|---|---|---|
| Rezultat: Toulouse | 41.8% | 2.39 |
| Scor exact: 0-3 | 3.4% | in afara primelor 6 |
| Total goluri: 3 | peste 2.5 era 55.9% | s-a jucat peste 2.5 |
| Ambele au inscris: nu | 58.8% | modelul inclina spre da |




