Peste/sub 2.5247✓122✗din 369 de meciuri
  • Rezultat final227 din 369 nimerite
  • Peste/sub 2.5 goluri247 din 369 nimerite
  • Ambele echipe înscriu211 din 369 nimerite

Oțelul Galați vs FK Csíkszereda: analiză, cote și probabilități (16.10.2026)

Oțelul Galați vs FK Csíkszereda, 16 octombrie 2026 ora 18:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Oțelul Galați vs FK Csíkszereda se joacă vineri, 16 octombrie 2026, de la ora 18:00, pe Stadionul Oțelul din Galati, în etapa 12 din SuperLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Oțelul Galați, cu o probabilitate de 56.0% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.69.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Oțelul Galați vs FK Csíkszereda: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieSuperLiga (România), etapa 12
Data și oravineri, 16 octombrie 2026, ora 18:00
StadionStadionul Oțelul, Galati
Cote 1 / X / 21.67 / 3.7 / 4.8
Oțelul Galați vs FK Csíkszereda: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Oțelul Galați vs FK Csíkszereda. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Oțelul Galați1.6755.6%1.7856.0%
Egal3.725.1%4.2423.6%
FK Csíkszereda4.819.3%4.9120.4%

Marja operatorului pe această partidă este de 7.7%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Oțelul Galați56.0%1.78
Egal23.6%4.24
Victorie FK Csíkszereda20.4%4.91
Șansă dublă 1X79.6%1.26
Șansă dublă X244.0%2.27
Șansă dublă 1276.4%1.31

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Oțelul Galați vs FK Csíkszereda: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Oțelul Galați vs FK Csíkszereda. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri74.9%1.33
Sub 1.5 goluri25.1%3.99
Peste 2.5 goluri50.3%1.99
Sub 2.5 goluri49.7%2.01
Peste 3.5 goluri28.3%3.53
Sub 3.5 goluri71.7%1.4
Ambele echipe înscriu50.5%1.98
Gol în prima repriză70.2%1.43

Modelul împarte cele 2.69 goluri așteptate în 1.74 pentru Oțelul Galați și 0.95 pentru FK Csíkszereda.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 50.5%, piața 50.4%, deci o diferență de 0.1 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-011.8%8.45
1-111.2%8.91
2-010.3%9.71
2-19.8%10.25
0-06.8%14.7
0-16.4%15.51

Cel mai probabil scor este 1-0, dar cu doar 11.8%.

Istoricul întâlnirilor: Oțelul Galați vs FK Csíkszereda

Cele două echipe s-au întâlnit de 6 ori în meciurile înregistrate, cu 3 victorii pentru Oțelul Galați, 2 pentru FK Csíkszereda și 1 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.83 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
14.03.2026Oțelul Galați – FK Csíkszereda2 – 3Liga I
26.01.2026Oțelul Galați – FK Csíkszereda3 – 0Liga I
02.12.2025FK Csíkszereda – Oțelul Galați1 – 2Cupa României
01.09.2025FK Csíkszereda – Oțelul Galați1 – 1Liga I
30.10.2024FK Csíkszereda – Oțelul Galați2 – 1Cupa României
03.03.2023Oțelul Galați – FK Csíkszereda1 – 0Liga II

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
Oțelul GalațiIII0-0-302-7

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 3 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.3 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere58.3%1.71
Peste 9.0 cornere45.2%2.21
Peste 10.0 cornere33.0%3.03
Peste 11.0 cornere22.7%4.4

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.8 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.5 cartonașe69.8%1.43
Peste 4.5 cartonașe51.5%1.94
Peste 5.5 cartonașe34.0%2.94
Peste 6.5 cartonașe20.2%4.94

Întrebări frecvente despre Oțelul Galați vs FK Csíkszereda

La ce oră se joacă Oțelul Galați vs FK Csíkszereda?

Partida Oțelul Galați vs FK Csíkszereda începe vineri, 16 octombrie 2026, de la ora 18:00, pe Stadionul Oțelul din Galati.

Cine este favorit la Oțelul Galați vs FK Csíkszereda?

După eliminarea marjei din cote, Oțelul Galați are cea mai mare probabilitate, 56.0%. Pentru comparație, celelalte două variante au 23.6% și 20.4%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.69 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 50.3%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 50.5%.

Dați ponturi la Oțelul Galați vs FK Csíkszereda?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Oțelul Galați vs FK Csíkszereda

Final: Oțelul Galați 1 – 1 FK Csíkszereda

La pauză a fost 1 – 0.

Fazele importante

  • 23′ gol, Rafael Brito (Oţelul)
  • 52′ gol, Nino Kukovec (Csikszereda)
  • 73′ red card, Dusan Vukovic (Csikszereda)
  • 77′ red card, Nino Kukovec (Csikszereda)
StatisticăOțelul Galați – FK Csíkszereda
Posesie63% – 37%
Șuturi29 – 14
Șuturi pe poartă12 – 6
Cornere10 – 2

Ce spusese modelul înainte de meci

Ce s-a întâmplatProbabilitate dată înainteObservație
Rezultat: egalul23.6%4.24
Scor exact: 1-111.2%locul 2 in top
Total goluri: 2peste 2.5 era 50.3%s-a jucat sub 2.5
Ambele au inscris: da50.5%modelul inclina spre da


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *