Sevilla vs Alaves se joacă vineri, 6 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán din Seville, în etapa 12 din LaLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Sevilla, cu o probabilitate de 51.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.44.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Sevilla vs Alaves: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | LaLiga (Spania), etapa 12 |
| Data și ora | vineri, 6 noiembrie 2026, ora 23:00 |
| Stadion | Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán, Seville |
| Cote 1 / X / 2 | 1.85 / 3.6 / 4.33 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Sevilla | 1.85 | 51.5% | 1.93 | 51.7% |
| Egal | 3.6 | 26.5% | 3.87 | 25.8% |
| Alaves | 4.33 | 22.0% | 4.45 | 22.5% |
Marja operatorului pe această partidă este de 4.9%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Sevilla | 51.7% | 1.93 |
| Egal | 25.8% | 3.87 |
| Victorie Alaves | 22.5% | 4.45 |
| Șansă dublă 1X | 77.5% | 1.29 |
| Șansă dublă X2 | 48.3% | 2.07 |
| Șansă dublă 12 | 74.2% | 1.35 |
Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 70.0% | 1.43 |
| Sub 1.5 goluri | 30.0% | 3.33 |
| Peste 2.5 goluri | 44.0% | 2.27 |
| Sub 2.5 goluri | 56.0% | 1.79 |
| Peste 3.5 goluri | 22.9% | 4.36 |
| Sub 3.5 goluri | 77.1% | 1.3 |
| Ambele echipe înscriu | 46.8% | 2.14 |
| Gol în prima repriză | 66.6% | 1.5 |
Modelul împarte cele 2.44 goluri așteptate în 1.53 pentru Sevilla și 0.91 pentru Alaves.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 46.8%, piața 48.0%, deci o diferență de 1.2 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-0 | 13.3% | 7.49 |
| 1-1 | 12.1% | 8.24 |
| 2-0 | 10.2% | 9.81 |
| 2-1 | 9.3% | 10.78 |
| 0-0 | 8.7% | 11.45 |
| 0-1 | 7.9% | 12.59 |
Cel mai probabil scor este 1-0, dar cu doar 13.3%.
Istoricul întâlnirilor: Sevilla vs Alaves
Cele două echipe s-au întâlnit de 20 ori în meciurile înregistrate, cu 8 victorii pentru Sevilla, 5 pentru Alaves și 7 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.30 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 14.02.2026 | Sevilla – Alaves | 1 – 1 | La Liga |
| 17.12.2025 | Alaves – Sevilla | 1 – 0 | Copa del Rey |
| 20.09.2025 | Alaves – Sevilla | 1 – 2 | La Liga |
| 20.04.2025 | Sevilla – Alaves | 1 – 1 | La Liga |
| 20.09.2024 | Alaves – Sevilla | 2 – 1 | La Liga |
| 12.01.2024 | Sevilla – Alaves | 2 – 3 | La Liga |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Sevilla | IVIEIV | 2-1-3 | 7 | 9-13 |
| Alaves | IEIIEI | 0-2-4 | 2 | 4-12 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 6 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 8.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 8.7 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 7.0 cornere | 63.6% | 1.57 |
| Peste 8.0 cornere | 50.0% | 2.0 |
| Peste 9.0 cornere | 36.9% | 2.71 |
| Peste 10.0 cornere | 25.6% | 3.91 |
Cartonașe
Din linia de 5.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 5.3 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 4.0 cartonașe | 61.7% | 1.62 |
| Peste 5.0 cartonașe | 44.3% | 2.26 |
| Peste 6.0 cartonașe | 28.9% | 3.47 |
| Peste 7.0 cartonașe | 17.1% | 5.85 |
Întrebări frecvente despre Sevilla vs Alaves
La ce oră se joacă Sevilla vs Alaves?
Partida Sevilla vs Alaves începe vineri, 6 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Estadio Ramón Sánchez-Pizjuán din Seville.
Cine este favorit la Sevilla vs Alaves?
După eliminarea marjei din cote, Sevilla are cea mai mare probabilitate, 51.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 25.8% și 22.5%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.44 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 44.0%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 46.8%.
Dați ponturi la Sevilla vs Alaves?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:30 SuperLiga: UTA Arad vs Petrolul Ploiești, analiză și cote
- 21:30 SuperLiga: FC Argeș Pitești vs Dinamo București, analiză și cote
- 22:00 Eredivisie: Willem II vs PEC Zwolle, analiză și cote
- 22:30 Bundesliga: Hamburger SV vs Borussia Mönchengladbach, analiză și cote
- 22:45 Ligue 1: Toulouse vs Strasbourg, analiză și cote
- 22:45 Pro League: Standard Liege vs SK Beveren, analiză și cote
- 22:45 Serie A: Venezia vs Udinese, analiză și cote
- 23:00 Premier League: Everton vs Coventry, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Sevilla vs Alaves
Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.




