Angers vs Nice se joacă duminică, 8 noiembrie 2026, de la ora 18:15, pe Stade Raymond Kopa din Angers, în etapa 10 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Nice, cu o probabilitate de 46.8% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.86.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Angers vs Nice: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Ligue 1 (Franța), etapa 10 |
| Data și ora | duminică, 8 noiembrie 2026, ora 18:15 |
| Stadion | Stade Raymond Kopa, Angers |
| Cote 1 / X / 2 | 3.45 / 3.6 / 2.07 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Angers | 3.45 | 27.6% | 3.47 | 28.8% |
| Egal | 3.6 | 26.4% | 4.1 | 24.4% |
| Nice | 2.07 | 46.0% | 2.14 | 46.8% |
Marja operatorului pe această partidă este de 5.1%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Angers | 28.8% | 3.47 |
| Egal | 24.4% | 4.1 |
| Victorie Nice | 46.8% | 2.14 |
| Șansă dublă 1X | 53.2% | 1.88 |
| Șansă dublă X2 | 71.2% | 1.4 |
| Șansă dublă 12 | 75.6% | 1.32 |
Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 77.9% | 1.28 |
| Sub 1.5 goluri | 22.1% | 4.52 |
| Peste 2.5 goluri | 54.5% | 1.84 |
| Sub 2.5 goluri | 45.5% | 2.2 |
| Peste 3.5 goluri | 32.1% | 3.11 |
| Sub 3.5 goluri | 67.9% | 1.47 |
| Ambele echipe înscriu | 56.9% | 1.76 |
| Gol în prima repriză | 72.4% | 1.38 |
Modelul împarte cele 2.86 goluri așteptate în 1.23 pentru Angers și 1.63 pentru Nice.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 56.9%, piața 57.6%, deci o diferență de 0.7 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 11.5% | 8.71 |
| 1-2 | 9.4% | 10.68 |
| 0-1 | 9.3% | 10.7 |
| 0-2 | 7.6% | 13.11 |
| 2-1 | 7.0% | 14.19 |
| 1-0 | 7.0% | 14.21 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.5%.
Istoricul întâlnirilor: Angers vs Nice
Cele două echipe s-au întâlnit de 20 ori în meciurile înregistrate, cu 4 victorii pentru Angers, 10 pentru Nice și 6 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.35 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 14.03.2026 | Angers – Nice | 0 – 2 | Ligue 1 |
| 07.12.2025 | Nice – Angers | 0 – 1 | Ligue 1 |
| 20.04.2025 | Nice – Angers | 2 – 1 | Ligue 1 |
| 01.09.2024 | Angers – Nice | 1 – 4 | Ligue 1 |
| 02.04.2023 | Angers – Nice | 1 – 1 | Ligue 1 |
| 18.09.2022 | Nice – Angers | 0 – 1 | Ligue 1 |
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Angers | IEIIVE | 1-2-3 | 5 | 5-12 |
| Nice | VVIVI | 3-0-2 | 9 | 10-7 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.0 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.5 cornere | 66.6% | 1.5 |
| Peste 9.5 cornere | 54.1% | 1.85 |
| Peste 10.5 cornere | 41.6% | 2.41 |
| Peste 11.5 cornere | 30.2% | 3.31 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.9 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.5 cartonașe | 74.6% | 1.34 |
| Peste 3.5 cartonașe | 54.6% | 1.83 |
| Peste 4.5 cartonașe | 35.0% | 2.85 |
| Peste 5.5 cartonașe | 19.8% | 5.04 |
Întrebări frecvente despre Angers vs Nice
La ce oră se joacă Angers vs Nice?
Partida Angers vs Nice începe duminică, 8 noiembrie 2026, de la ora 18:15, pe Stade Raymond Kopa din Angers.
Cine este favorit la Angers vs Nice?
După eliminarea marjei din cote, Nice are cea mai mare probabilitate, 46.8%. Pentru comparație, celelalte două variante au 28.8% și 24.4%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.86 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 54.5%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 56.9%.
Dați ponturi la Angers vs Nice?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 13:30 Serie A: Napoli vs Lazio, analiză și cote
- 15:00 LaLiga: Elche vs Real Betis, analiză și cote
- 16:00 Ligue 1: Rennes vs Lille, analiză și cote
- 16:00 Premier League: Brighton vs Brentford, analiză și cote
- 16:00 Premier League: Crystal Palace vs Liverpool, analiză și cote
- 16:00 Premier League: Ipswich vs Bournemouth, analiză și cote
- 16:00 Serie A: Genoa vs AC Milan, analiză și cote
- 16:00 SuperLiga: Sepsi OSK Sfantu Gheorghe vs FC Voluntari, analiză și cote
- 16:30 Bundesliga: 1. FC Köln vs Bayer Leverkusen, analiză și cote
- 17:15 LaLiga: Real Sociedad vs Rayo Vallecano, analiză și cote
- 18:30 Bundesliga: SC Freiburg vs Union Berlin, analiză și cote
- 19:00 SuperLiga: CFR Cluj vs Universitatea Craiova, analiză și cote
- 20:15 Eliteserien: Fredrikstad vs Brann, analiză și cote
- 20:15 Pro League: St. Truiden vs Zulte Waregem, analiză și cote
- 20:30 Bundesliga: 1899 Hoffenheim vs FC Schalke 04, analiză și cote
- 21:00 Eredivisie: Utrecht vs NEC Nijmegen, analiză și cote
- 21:45 Ligue 1: Lens vs Marseille, analiză și cote
- 21:45 Serie A: Fiorentina vs Juventus, analiză și cote
- 22:00 LaLiga: Atletico Madrid vs Barcelona, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Angers vs Nice
Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.




