Peste/sub 2.5424✓240✗din 664 de meciuri

Lens vs Marseille: analiză, cote și probabilități (08.11.2026)

Lens vs Marseille, 8 noiembrie 2026 ora 21:45. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Lens vs Marseille se joacă duminică, 8 noiembrie 2026, de la ora 21:45, pe Stade Bollaert-Delelis din Lens, în etapa 10 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Lens, cu o probabilitate de 41.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.03.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Lens vs Marseille: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLigue 1 (Franța), etapa 10
Data și oraduminică, 8 noiembrie 2026, ora 21:45
StadionStade Bollaert-Delelis, Lens
Cote 1 / X / 22.35 / 3.6 / 2.9
Lens vs Marseille: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Lens vs Marseille. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Lens2.3540.6%2.441.7%
Egal3.626.5%4.1624.1%
Marseille2.932.9%2.9234.2%

Marja operatorului pe această partidă este de 4.8%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Lens41.7%2.4
Egal24.1%4.16
Victorie Marseille34.2%2.92
Șansă dublă 1X65.8%1.52
Șansă dublă X258.3%1.72
Șansă dublă 1275.9%1.32

Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.

Câte goluri se așteaptă

Lens vs Marseille: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Lens vs Marseille. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri80.5%1.24
Sub 1.5 goluri19.5%5.14
Peste 2.5 goluri58.3%1.71
Sub 2.5 goluri41.7%2.4
Peste 3.5 goluri35.9%2.78
Sub 3.5 goluri64.1%1.56
Ambele echipe înscriu60.7%1.65
Gol în prima repriză74.4%1.34

Modelul împarte cele 3.03 goluri așteptate în 1.60 pentru Lens și 1.43 pentru Marseille.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 60.7%, piața 61.4%, deci o diferență de 0.7 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-111.1%9.05
2-18.8%11.3
1-27.9%12.66
1-07.7%12.93
0-16.9%14.48
2-26.3%15.82

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.1%.

Istoricul întâlnirilor: Lens vs Marseille

Cele două echipe s-au întâlnit de 17 ori în meciurile înregistrate, cu 7 victorii pentru Lens, 8 pentru Marseille și 2 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.71 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
24.01.2026Marseille – Lens3 – 1Ligue 1
25.10.2025Lens – Marseille2 – 1Ligue 1
08.03.2025Marseille – Lens0 – 1Ligue 1
23.11.2024Lens – Marseille1 – 3Ligue 1
28.04.2024Marseille – Lens2 – 1Ligue 1
12.11.2023Lens – Marseille1 – 0Ligue 1

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
LensIIVIVI2-0-466-17
MarseilleVVVIVI4-0-21212-7

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 6 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Diferența de formă este netă: Marseille vine cu 6 puncte mai multe decât Lens din meciurile urmărite. Cotele o includ deja, deci nu este o informație pe care piața să nu o fi văzut.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere63.6%1.57
Peste 9.0 cornere50.7%1.97
Peste 10.0 cornere38.3%2.61
Peste 11.0 cornere27.3%3.67

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.1 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.5 cartonașe77.3%1.29
Peste 3.5 cartonașe58.1%1.72
Peste 4.5 cartonașe38.6%2.59
Peste 5.5 cartonașe22.7%4.41

Întrebări frecvente despre Lens vs Marseille

La ce oră se joacă Lens vs Marseille?

Partida Lens vs Marseille începe duminică, 8 noiembrie 2026, de la ora 21:45, pe Stade Bollaert-Delelis din Lens.

Cine este favorit la Lens vs Marseille?

După eliminarea marjei din cote, Lens are cea mai mare probabilitate, 41.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 34.2% și 24.1%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.03 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 58.3%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 60.7%.

Dați ponturi la Lens vs Marseille?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Lens vs Marseille

Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *