Peste/sub 2.5424✓240✗din 664 de meciuri

Utrecht vs NEC Nijmegen: analiză, cote și probabilități (08.11.2026)

Utrecht vs NEC Nijmegen, 8 noiembrie 2026 ora 21:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Utrecht vs NEC Nijmegen se joacă duminică, 8 noiembrie 2026, de la ora 21:00, pe Stadion Galgenwaard din Utrecht, în etapa 12 din Eredivisie. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Utrecht, cu o probabilitate de 39.8% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.33.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Utrecht vs NEC Nijmegen: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieEredivisie (Țările de Jos), etapa 12
Data și oraduminică, 8 noiembrie 2026, ora 21:00
StadionStadion Galgenwaard, Utrecht
Cote 1 / X / 22.45 / 3.85 / 2.62
Utrecht vs NEC Nijmegen: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Utrecht vs NEC Nijmegen. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Utrecht2.4538.9%2.5139.8%
Egal3.8524.7%4.3722.9%
NEC Nijmegen2.6236.4%2.6837.3%

Marja operatorului pe această partidă este de 5.0%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Utrecht39.8%2.51
Egal22.9%4.37
Victorie NEC Nijmegen37.3%2.68
Șansă dublă 1X62.7%1.6
Șansă dublă X260.2%1.66
Șansă dublă 1277.1%1.3

Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.

Câte goluri se așteaptă

Utrecht vs NEC Nijmegen: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Utrecht vs NEC Nijmegen. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri84.5%1.18
Sub 1.5 goluri15.5%6.45
Peste 2.5 goluri64.6%1.55
Sub 2.5 goluri35.4%2.83
Peste 3.5 goluri42.6%2.35
Sub 3.5 goluri57.4%1.74
Ambele echipe înscriu65.7%1.52
Gol în prima repriză77.6%1.29

Modelul împarte cele 3.33 goluri așteptate în 1.69 pentru Utrecht și 1.63 pentru NEC Nijmegen.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 65.7%, piața 65.9%, deci o diferență de 0.2 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-19.9%10.08
2-18.4%11.9
1-28.1%12.33
2-26.9%14.55
1-06.1%16.48
0-15.9%17.07

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 9.9%.

Istoricul întâlnirilor: Utrecht vs NEC Nijmegen

Cele două echipe s-au întâlnit de 22 ori în meciurile înregistrate, cu 10 victorii pentru Utrecht, 6 pentru NEC Nijmegen și 6 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.36 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
11.02.2026NEC Nijmegen – Utrecht1 – 3Eredivisie
02.11.2025Utrecht – NEC Nijmegen1 – 0Eredivisie
15.03.2025Utrecht – NEC Nijmegen0 – 1Eredivisie
24.11.2024NEC Nijmegen – Utrecht1 – 2Eredivisie
17.03.2024Utrecht – NEC Nijmegen1 – 0Eredivisie
23.09.2023NEC Nijmegen – Utrecht3 – 0Eredivisie

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
UtrechtIEVIVE2-2-2810-15
NEC NijmegenVIEVEE2-3-1912-9

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele 6 partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cele două echipe vin cu forme apropiate.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.2 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.5 cornere68.8%1.45
Peste 9.5 cornere56.6%1.77
Peste 10.5 cornere44.1%2.27
Peste 11.5 cornere32.5%3.08

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.5 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.0 cartonașe68.4%1.46
Peste 3.0 cartonașe46.9%2.13
Peste 4.0 cartonașe28.0%3.58
Peste 5.0 cartonașe14.6%6.86

Întrebări frecvente despre Utrecht vs NEC Nijmegen

La ce oră se joacă Utrecht vs NEC Nijmegen?

Partida Utrecht vs NEC Nijmegen începe duminică, 8 noiembrie 2026, de la ora 21:00, pe Stadion Galgenwaard din Utrecht.

Cine este favorit la Utrecht vs NEC Nijmegen?

După eliminarea marjei din cote, Utrecht are cea mai mare probabilitate, 39.8%. Pentru comparație, celelalte două variante au 37.3% și 22.9%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.33 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 64.6%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 65.7%.

Dați ponturi la Utrecht vs NEC Nijmegen?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Utrecht vs NEC Nijmegen

Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *