Peste/sub 2.5424✓240✗din 664 de meciuri

St. Truiden vs Zulte Waregem: analiză, cote și probabilități (08.11.2026)

St. Truiden vs Zulte Waregem, 8 noiembrie 2026 ora 20:15. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

St. Truiden vs Zulte Waregem se joacă duminică, 8 noiembrie 2026, de la ora 20:15, pe Daio Wasabi Stayen din Sint-Truiden, în etapa 11 din Pro League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre St. Truiden, cu o probabilitate de 54.7% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.04.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

St. Truiden vs Zulte Waregem: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițiePro League (Belgia), etapa 11
Data și oraduminică, 8 noiembrie 2026, ora 20:15
StadionDaio Wasabi Stayen, Sint-Truiden
Cote 1 / X / 21.8 / 4.0 / 4.5
St. Truiden vs Zulte Waregem: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
St. Truiden vs Zulte Waregem. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
St. Truiden1.854.1%1.8354.7%
Egal4.024.3%4.4722.4%
Zulte Waregem4.521.6%4.3622.9%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.8%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie St. Truiden54.7%1.83
Egal22.4%4.47
Victorie Zulte Waregem22.9%4.36
Șansă dublă 1X77.1%1.3
Șansă dublă X245.3%2.21
Șansă dublă 1277.6%1.29

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

St. Truiden vs Zulte Waregem: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
St. Truiden vs Zulte Waregem. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri80.7%1.24
Sub 1.5 goluri19.3%5.19
Peste 2.5 goluri58.6%1.71
Sub 2.5 goluri41.4%2.42
Peste 3.5 goluri36.2%2.76
Sub 3.5 goluri63.8%1.57
Ambele echipe înscriu58.0%1.72
Gol în prima repriză74.6%1.34

Modelul împarte cele 3.04 goluri așteptate în 1.89 pentru St. Truiden și 1.15 pentru Zulte Waregem.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 58.0%, piața 58.7%, deci o diferență de 0.6 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-110.4%9.63
2-19.8%10.18
1-09.0%11.08
2-08.5%11.7
3-16.2%16.13
1-26.0%16.75

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.4%.

Istoricul întâlnirilor: St. Truiden vs Zulte Waregem

Cele două echipe s-au întâlnit de 25 ori în meciurile înregistrate, cu 10 victorii pentru St. Truiden, 11 pentru Zulte Waregem și 4 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.76 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
15.02.2026St. Truiden – Zulte Waregem3 – 2Jupiler Pro League
23.08.2025Zulte Waregem – St. Truiden0 – 2Jupiler Pro League
11.01.2023Zulte Waregem – St. Truiden2 – 0Cup
27.12.2022St. Truiden – Zulte Waregem2 – 0Jupiler Pro League
17.09.2022Zulte Waregem – St. Truiden0 – 3Jupiler Pro League
02.04.2022Zulte Waregem – St. Truiden0 – 2Jupiler Pro League

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
St. TruidenEIIVVI2-1-377-8
Zulte WaregemIIIII0-0-502-13

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Diferența de formă este netă: St. Truiden vine cu 7 puncte mai multe decât Zulte Waregem din meciurile urmărite. Cotele o includ deja, deci nu este o informație pe care piața să nu o fi văzut.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.4 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 9.0 cornere58.8%1.7
Peste 10.0 cornere46.4%2.15
Peste 11.0 cornere34.7%2.88
Peste 12.0 cornere24.6%4.07

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.2 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 2.5 cartonașe78.5%1.27
Peste 3.5 cartonașe59.8%1.67
Peste 4.5 cartonașe40.4%2.48
Peste 5.5 cartonașe24.1%4.14

Întrebări frecvente despre St. Truiden vs Zulte Waregem

La ce oră se joacă St. Truiden vs Zulte Waregem?

Partida St. Truiden vs Zulte Waregem începe duminică, 8 noiembrie 2026, de la ora 20:15, pe Daio Wasabi Stayen din Sint-Truiden.

Cine este favorit la St. Truiden vs Zulte Waregem?

După eliminarea marjei din cote, St. Truiden are cea mai mare probabilitate, 54.7%. Pentru comparație, celelalte două variante au 22.9% și 22.4%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.04 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 58.6%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 58.0%.

Dați ponturi la St. Truiden vs Zulte Waregem?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat St. Truiden vs Zulte Waregem

Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *