Everton vs Coventry se joacă vineri, 6 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Hill Dickinson Stadium din Liverpool, în etapa 10 din Premier League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre Everton, cu o probabilitate de 56.5% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.91.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
Everton vs Coventry: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Premier League (Anglia), etapa 10 |
| Data și ora | vineri, 6 noiembrie 2026, ora 23:00 |
| Stadion | Hill Dickinson Stadium, Liverpool |
| Cote 1 / X / 2 | 1.7 / 4.0 / 4.75 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| Everton | 1.7 | 56.1% | 1.77 | 56.5% |
| Egal | 4.0 | 23.8% | 4.44 | 22.5% |
| Coventry | 4.75 | 20.1% | 4.77 | 21.0% |
Marja operatorului pe această partidă este de 4.9%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie Everton | 56.5% | 1.77 |
| Egal | 22.5% | 4.44 |
| Victorie Coventry | 21.0% | 4.77 |
| Șansă dublă 1X | 79.0% | 1.27 |
| Șansă dublă X2 | 43.5% | 2.3 |
| Șansă dublă 12 | 77.5% | 1.29 |
Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 78.6% | 1.27 |
| Sub 1.5 goluri | 21.4% | 4.68 |
| Peste 2.5 goluri | 55.6% | 1.8 |
| Sub 2.5 goluri | 44.4% | 2.25 |
| Peste 3.5 goluri | 33.2% | 3.01 |
| Sub 3.5 goluri | 66.8% | 1.5 |
| Ambele echipe înscriu | 54.7% | 1.83 |
| Gol în prima repriză | 73.0% | 1.37 |
Modelul împarte cele 2.91 goluri așteptate în 1.86 pentru Everton și 1.04 pentru Coventry.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 54.7%, piața 53.3%, deci o diferență de 1.4 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 10.6% | 9.41 |
| 1-0 | 10.2% | 9.82 |
| 2-1 | 9.9% | 10.1 |
| 2-0 | 9.5% | 10.55 |
| 3-1 | 6.1% | 16.28 |
| 3-0 | 5.9% | 17.0 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 10.6%.
Istoricul întâlnirilor: Everton vs Coventry
Cele două echipe s-au întâlnit de 1 ori în meciurile înregistrate, cu 0 victorii pentru Everton, 1 pentru Coventry și 0 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.00 goluri pe partidă.
| Data | Meci | Scor | Competiție |
|---|---|---|---|
| 30.07.2024 | Coventry – Everton | 3 – 0 | Friendlies Clubs |
Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| Everton | VIIVE | 2-1-2 | 7 | 2-4 |
| Coventry | VIIVVI | 3-0-3 | 9 | 9-11 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Cornere
Din linia de 9.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 8.0 cornere | 62.9% | 1.59 |
| Peste 9.0 cornere | 50.0% | 2.0 |
| Peste 10.0 cornere | 37.6% | 2.66 |
| Peste 11.0 cornere | 26.6% | 3.76 |
Cartonașe
Din linia de 3.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.0 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.5 cartonașe | 75.5% | 1.32 |
| Peste 3.5 cartonașe | 55.7% | 1.8 |
| Peste 4.5 cartonașe | 36.2% | 2.76 |
| Peste 5.5 cartonașe | 20.7% | 4.82 |
Întrebări frecvente despre Everton vs Coventry
La ce oră se joacă Everton vs Coventry?
Partida Everton vs Coventry începe vineri, 6 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Hill Dickinson Stadium din Liverpool.
Cine este favorit la Everton vs Coventry?
După eliminarea marjei din cote, Everton are cea mai mare probabilitate, 56.5%. Pentru comparație, celelalte două variante au 22.5% și 21.0%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.91 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 55.6%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 54.7%.
Dați ponturi la Everton vs Coventry?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:30 SuperLiga: UTA Arad vs Petrolul Ploiești, analiză și cote
- 21:30 SuperLiga: FC Argeș Pitești vs Dinamo București, analiză și cote
- 22:00 Eredivisie: Willem II vs PEC Zwolle, analiză și cote
- 22:30 Bundesliga: Hamburger SV vs Borussia Mönchengladbach, analiză și cote
- 22:45 Ligue 1: Toulouse vs Strasbourg, analiză și cote
- 22:45 Pro League: Standard Liege vs SK Beveren, analiză și cote
- 22:45 Serie A: Venezia vs Udinese, analiză și cote
- 23:00 LaLiga: Sevilla vs Alaves, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat Everton vs Coventry
Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.




