FC Porto vs Napoli se joacă miercuri, 4 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Estádio do Dragão din Porto, în League Stage – 4 din Champions League. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.
Pe scurt, piața înclină spre FC Porto, cu o probabilitate de 51.3% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.92.
18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.
FC Porto vs Napoli: datele partidei
| Detaliu | Informație |
|---|---|
| Competiție | Champions League (Europa), League Stage – 4 |
| Data și ora | miercuri, 4 noiembrie 2026, ora 23:00 |
| Stadion | Estádio do Dragão, Porto |
| Cote 1 / X / 2 | 1.93 / 3.8 / 4.1 |

Cotele și ce ascund ele
| Rezultat | Cotă afișată | Probabilitate reală | Cotă corectă | Model |
|---|---|---|---|---|
| FC Porto | 1.93 | 50.5% | 1.95 | 51.3% |
| Egal | 3.8 | 25.7% | 4.26 | 23.5% |
| Napoli | 4.1 | 23.8% | 3.97 | 25.2% |
Marja operatorului pe această partidă este de 2.5%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.
Cine are prima șansă
| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Victorie FC Porto | 51.3% | 1.95 |
| Egal | 23.5% | 4.26 |
| Victorie Napoli | 25.2% | 3.97 |
| Șansă dublă 1X | 74.8% | 1.34 |
| Șansă dublă X2 | 48.7% | 2.05 |
| Șansă dublă 12 | 76.5% | 1.31 |
Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.
Câte goluri se așteaptă

| Piață | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 1.5 goluri | 78.9% | 1.27 |
| Sub 1.5 goluri | 21.1% | 4.73 |
| Peste 2.5 goluri | 55.9% | 1.79 |
| Sub 2.5 goluri | 44.1% | 2.27 |
| Peste 3.5 goluri | 33.5% | 2.98 |
| Sub 3.5 goluri | 66.5% | 1.5 |
| Ambele echipe înscriu | 56.9% | 1.76 |
| Gol în prima repriză | 73.1% | 1.37 |
Modelul împarte cele 2.92 goluri așteptate în 1.76 pentru FC Porto și 1.16 pentru Napoli.
Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 56.9%, piața 57.8%, deci o diferență de 0.9 puncte procentuale.
Scorurile cele mai probabile
| Scor | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| 1-1 | 11.0% | 9.08 |
| 2-1 | 9.7% | 10.33 |
| 1-0 | 9.5% | 10.56 |
| 2-0 | 8.3% | 12.01 |
| 1-2 | 6.4% | 15.62 |
| 0-1 | 6.3% | 15.97 |
Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.0%.
Forma recentă a echipelor
| Echipă | Ultimele meciuri | V-E-Î | Puncte | Goluri |
|---|---|---|---|---|
| FC Porto | III | 0-0-3 | 0 | 2-6 |
| Napoli | IVEVII | 2-1-3 | 7 | 12-13 |
Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.
Diferența de formă este netă: Napoli vine cu 7 puncte mai multe decât FC Porto din meciurile urmărite. Cotele o includ deja, deci nu este o informație pe care piața să nu o fi văzut.
Cornere
Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.2 cornere pentru toată partida.
| Cornere | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 7.5 cornere | 70.3% | 1.42 |
| Peste 8.5 cornere | 57.5% | 1.74 |
| Peste 9.5 cornere | 44.4% | 2.25 |
| Peste 10.5 cornere | 32.2% | 3.1 |
Cartonașe
Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.2 cartonașe pentru toată partida.
| Cartonașe | Probabilitate | Cotă corectă |
|---|---|---|
| Peste 2.5 cartonașe | 79.3% | 1.26 |
| Peste 3.5 cartonașe | 61.0% | 1.64 |
| Peste 4.5 cartonașe | 41.6% | 2.41 |
| Peste 5.5 cartonașe | 25.1% | 3.98 |
Întrebări frecvente despre FC Porto vs Napoli
La ce oră se joacă FC Porto vs Napoli?
Partida FC Porto vs Napoli începe miercuri, 4 noiembrie 2026, de la ora 23:00, pe Estádio do Dragão din Porto.
Cine este favorit la FC Porto vs Napoli?
După eliminarea marjei din cote, FC Porto are cea mai mare probabilitate, 51.3%. Pentru comparație, celelalte două variante au 25.2% și 23.5%.
Câte goluri se așteaptă în acest meci?
Modelul estimează un total de 2.92 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 55.9%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 56.9%.
Dați ponturi la FC Porto vs Napoli?
Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.
Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.
Celelalte meciuri de azi
Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:
- 18:30 Europa League: Rennes vs Olympiakos Piraeus, analiză și cote
- 20:45 Champions League: AEK Athens FC vs Real Madrid, analiză și cote
- 20:45 Champions League: Fenerbahçe vs Liverpool, analiză și cote
- 22:30 Pro League: Kortrijk vs KV Mechelen, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Borussia Dortmund vs Real Betis, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Lens vs Como, analiză și cote
- 23:00 Champions League: PSV Eindhoven vs Club Brugge KV, analiză și cote
- 23:00 Champions League: RB Leipzig vs Manchester City, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Slavia Praha vs Arsenal, analiză și cote
- 23:00 Champions League: Viking vs Sabah FA, analiză și cote
Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.
Cum s-a terminat FC Porto vs Napoli
Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.




