Peste/sub 2.5414✓231✗din 645 de meciuri

Paris Saint Germain vs Estac Troyes: analiză, cote și probabilități (07.11.2026)

Paris Saint Germain vs Estac Troyes, 7 noiembrie 2026 ora 22:05. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Paris Saint Germain vs Estac Troyes se joacă sâmbătă, 7 noiembrie 2026, de la ora 22:05, pe Parc des Princes din Paris, în etapa 10 din Ligue 1. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Paris Saint Germain, cu o probabilitate de 84.0% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 3.73.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Paris Saint Germain vs Estac Troyes: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLigue 1 (Franța), etapa 10
Data și orasâmbătă, 7 noiembrie 2026, ora 22:05
StadionParc des Princes, Paris
Cote 1 / X / 21.16 / 9.0 / 19.0
Paris Saint Germain vs Estac Troyes: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Paris Saint Germain vs Estac Troyes. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Paris Saint Germain1.1684.0%1.1984.0%
Egal9.010.8%9.410.6%
Estac Troyes19.05.1%18.795.3%

Marja operatorului pe această partidă este de 2.6%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Paris Saint Germain84.0%1.19
Egal10.6%9.4
Victorie Estac Troyes5.3%18.79
Șansă dublă 1X94.7%1.06
Șansă dublă X216.0%6.27
Șansă dublă 1289.4%1.12

Dezechilibrul este mare, iar piața tratează partida ca pe una cu un singur rezultat probabil. Tocmai de aceea cotele pe favorit sunt mici.

Câte goluri se așteaptă

Paris Saint Germain vs Estac Troyes: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Paris Saint Germain vs Estac Troyes. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri88.6%1.13
Sub 1.5 goluri11.4%8.81
Peste 2.5 goluri72.0%1.39
Sub 2.5 goluri28.0%3.57
Peste 3.5 goluri51.2%1.95
Sub 3.5 goluri48.8%2.05
Ambele echipe înscriu47.0%2.13
Gol în prima repriză81.3%1.23

Modelul împarte cele 3.73 goluri așteptate în 3.05 pentru Paris Saint Germain și 0.68 pentru Estac Troyes.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 47.0%, piața 46.7%, deci o diferență de 0.3 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
3-011.3%8.82
2-011.2%8.96
4-08.6%11.56
3-17.7%12.96
2-17.6%13.17
1-07.3%13.66

Cel mai probabil scor este 3-0, dar cu doar 11.3%.

Istoricul întâlnirilor: Paris Saint Germain vs Estac Troyes

Cele două echipe s-au întâlnit de 10 ori în meciurile înregistrate, cu 9 victorii pentru Paris Saint Germain, 0 pentru Estac Troyes și 1 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 4.10 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
07.05.2023Estac Troyes – Paris Saint Germain1 – 3Ligue 1
29.10.2022Paris Saint Germain – Estac Troyes4 – 3Ligue 1
08.05.2022Paris Saint Germain – Estac Troyes2 – 2Ligue 1
07.08.2021Estac Troyes – Paris Saint Germain1 – 2Ligue 1
03.03.2018Estac Troyes – Paris Saint Germain0 – 2Ligue 1
29.11.2017Paris Saint Germain – Estac Troyes2 – 0Ligue 1

Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
Paris Saint GermainVVVVVV6-0-01824-6
Estac TroyesVEIII1-1-343-7

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Diferența de formă este netă: Paris Saint Germain vine cu 14 puncte mai multe decât Estac Troyes din meciurile urmărite. Cotele o includ deja, deci nu este o informație pe care piața să nu o fi văzut.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.0 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 7.5 cornere67.1%1.49
Peste 8.5 cornere53.9%1.86
Peste 9.5 cornere40.7%2.46
Peste 10.5 cornere28.9%3.46

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 3.1 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 cartonașe81.1%1.23
Peste 2.5 cartonașe59.2%1.69
Peste 3.5 cartonașe36.8%2.72
Peste 4.5 cartonașe19.6%5.09

Întrebări frecvente despre Paris Saint Germain vs Estac Troyes

La ce oră se joacă Paris Saint Germain vs Estac Troyes?

Partida Paris Saint Germain vs Estac Troyes începe sâmbătă, 7 noiembrie 2026, de la ora 22:05, pe Parc des Princes din Paris.

Cine este favorit la Paris Saint Germain vs Estac Troyes?

După eliminarea marjei din cote, Paris Saint Germain are cea mai mare probabilitate, 84.0%. Pentru comparație, celelalte două variante au 10.6% și 5.3%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 3.73 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 72.0%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 47.0%.

Dați ponturi la Paris Saint Germain vs Estac Troyes?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Paris Saint Germain vs Estac Troyes

Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *