Peste/sub 2.5414✓231✗din 645 de meciuri

Farul Constanța vs Rapid: analiză, cote și probabilități (07.11.2026)

Farul Constanța vs Rapid, 7 noiembrie 2026 ora 17:30. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Farul Constanța vs Rapid se joacă sâmbătă, 7 noiembrie 2026, de la ora 17:30, pe Central Stadium Hagi Academy din Ovidiu, în etapa 15 din SuperLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Rapid, cu o probabilitate de 44.0% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.63.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Farul Constanța vs Rapid: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieSuperLiga (România), etapa 15
Data și orasâmbătă, 7 noiembrie 2026, ora 17:30
StadionCentral Stadium Hagi Academy, Ovidiu
Cote 1 / X / 23.2 / 3.3 / 2.15
Farul Constanța vs Rapid: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Farul Constanța vs Rapid. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Farul Constanța3.228.9%3.3230.2%
Egal3.328.0%3.8725.9%
Rapid2.1543.0%2.2744.0%

Marja operatorului pe această partidă este de 8.1%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Farul Constanța30.2%3.32
Egal25.9%3.87
Victorie Rapid44.0%2.27
Șansă dublă 1X56.0%1.78
Șansă dublă X269.8%1.43
Șansă dublă 1274.1%1.35

Există un favorit, însă avantajul nu este suficient de mare încât meciul să fie considerat închis dinainte.

Câte goluri se așteaptă

Farul Constanța vs Rapid: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Farul Constanța vs Rapid. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri73.8%1.35
Sub 1.5 goluri26.2%3.82
Peste 2.5 goluri48.9%2.04
Sub 2.5 goluri51.1%1.96
Peste 3.5 goluri27.1%3.69
Sub 3.5 goluri72.9%1.37
Ambele echipe înscriu52.9%1.89
Gol în prima repriză69.4%1.44

Modelul împarte cele 2.63 goluri așteptate în 1.17 pentru Farul Constanța și 1.46 pentru Rapid.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 52.9%, piața 53.6%, deci o diferență de 0.7 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-112.3%8.13
0-110.5%9.48
1-29.0%11.1
1-08.4%11.9
0-27.7%12.95
0-07.2%13.88

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 12.3%.

Istoricul întâlnirilor: Farul Constanța vs Rapid

Cele două echipe s-au întâlnit de 19 ori în meciurile înregistrate, cu 8 victorii pentru Farul Constanța, 5 pentru Rapid și 6 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 3.00 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
15.02.2026Farul Constanța – Rapid3 – 1Liga I
04.10.2025Rapid – Farul Constanța3 – 1Liga I
24.02.2025Farul Constanța – Rapid1 – 3Liga I
21.10.2024Rapid – Farul Constanța5 – 0Liga I
24.04.2024Farul Constanța – Rapid3 – 1Liga I
15.03.2024Rapid – Farul Constanța1 – 2Liga I

Istoricul direct este unul cu multe goluri, peste media obișnuită a unui meci de fotbal.

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
Farul ConstanțaVVIIV3-0-2910-12
RapidVEIVVV4-1-11312-8

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 9.7 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 8.0 cornere63.6%1.57
Peste 9.0 cornere50.7%1.97
Peste 10.0 cornere38.3%2.61
Peste 11.0 cornere27.3%3.67

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 4.7 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.0 cartonașe68.6%1.46
Peste 4.0 cartonașe50.0%2.0
Peste 5.0 cartonașe32.6%3.06
Peste 6.0 cartonașe19.1%5.22

Întrebări frecvente despre Farul Constanța vs Rapid

La ce oră se joacă Farul Constanța vs Rapid?

Partida Farul Constanța vs Rapid începe sâmbătă, 7 noiembrie 2026, de la ora 17:30, pe Central Stadium Hagi Academy din Ovidiu.

Cine este favorit la Farul Constanța vs Rapid?

După eliminarea marjei din cote, Rapid are cea mai mare probabilitate, 44.0%. Pentru comparație, celelalte două variante au 30.2% și 25.9%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.63 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 48.9%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 52.9%.

Dați ponturi la Farul Constanța vs Rapid?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Farul Constanța vs Rapid

Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *