Peste/sub 2.5414✓231✗din 645 de meciuri

Malaga vs Racing Santander: analiză, cote și probabilități (07.11.2026)

Malaga vs Racing Santander, 7 noiembrie 2026 ora 15:00. Cote curățate de marjă, probabilități pe rezultat, goluri, cornere și cartonașe. 18+.

Malaga vs Racing Santander se joacă sâmbătă, 7 noiembrie 2026, de la ora 15:00, pe La Rosaleda din Malaga, în etapa 12 din LaLiga. Mai jos sunt cotele curățate de marjă și probabilitățile care rezultă din ele.

Pe scurt, piața înclină spre Malaga, cu o probabilitate de 40.8% după eliminarea marjei, iar totalul de goluri așteptat este de 2.96.

18+ | Conținut informativ și de divertisment. Cifrele din acest articol sunt estimări statistice derivate din cotele pieței. Nu sunt certitudini, nu sunt sfaturi financiare și niciun rezultat sportiv nu poate fi prezis. Prin urmare, joacă doar sume pe care ți le permiți să le pierzi și oprește-te când nu mai este distractiv. Ajutor gratuit și confidențial la jocresponsabil.ro, iar lista operatorilor licențiați este publicată de ONJN.

Malaga vs Racing Santander: datele partidei

DetaliuInformație
CompetițieLaLiga (Spania), etapa 12
Data și orasâmbătă, 7 noiembrie 2026, ora 15:00
StadionLa Rosaleda, Malaga
Cote 1 / X / 22.4 / 3.55 / 2.85
Malaga vs Racing Santander: probabilități pe rezultat și scorurile cele mai probabile
Malaga vs Racing Santander. Șansele fiecărui rezultat și scorurile cele mai probabile, calculate din cotele pieței.

Cotele și ce ascund ele

RezultatCotă afișatăProbabilitate realăCotă corectăModel
Malaga2.439.7%2.4540.8%
Egal3.5526.8%4.0924.4%
Racing Santander2.8533.4%2.8834.7%

Marja operatorului pe această partidă este de 4.9%, iar coloana „probabilitate reală” o are deja scoasă. Cum se scoate, pe larg, în cum calculăm probabilitățile.

Cine are prima șansă

PiațăProbabilitateCotă corectă
Victorie Malaga40.8%2.45
Egal24.4%4.09
Victorie Racing Santander34.7%2.88
Șansă dublă 1X65.3%1.53
Șansă dublă X259.2%1.69
Șansă dublă 1275.6%1.32

Diferența dintre cele două echipe este sub opt puncte procentuale, deci partida se anunță echilibrată și rezultatul de egalitate rămâne o variantă serioasă.

Câte goluri se așteaptă

Malaga vs Racing Santander: distribuția numărului de goluri și pragurile peste sub
Malaga vs Racing Santander. Distribuția numărului total de goluri și pragurile uzuale.
PiațăProbabilitateCotă corectă
Peste 1.5 goluri79.4%1.26
Sub 1.5 goluri20.6%4.86
Peste 2.5 goluri56.7%1.76
Sub 2.5 goluri43.3%2.31
Peste 3.5 goluri34.3%2.91
Sub 3.5 goluri65.7%1.52
Ambele echipe înscriu59.5%1.68
Gol în prima repriză73.6%1.36

Modelul împarte cele 2.96 goluri așteptate în 1.55 pentru Malaga și 1.41 pentru Racing Santander.

Verificare independentă: pentru „ambele echipe înscriu” modelul indică 59.5%, piața 60.5%, deci o diferență de 1.0 puncte procentuale.

Scorurile cele mai probabile

ScorProbabilitateCotă corectă
1-111.3%8.82
2-18.8%11.4
1-08.0%12.44
1-28.0%12.52
0-17.3%13.66
2-06.2%16.07

Cel mai probabil scor este 1-1, dar cu doar 11.3%.

Istoricul întâlnirilor: Malaga vs Racing Santander

Cele două echipe s-au întâlnit de 12 ori în meciurile înregistrate, cu 6 victorii pentru Malaga, 3 pentru Racing Santander și 3 rezultate de egalitate. S-au marcat în medie 2.25 goluri pe partidă.

DataMeciScorCompetiție
24.05.2026Malaga – Racing Santander1 – 1Segunda División
05.10.2025Racing Santander – Malaga3 – 0Segunda División
01.02.2025Racing Santander – Malaga2 – 1Segunda División
23.11.2024Malaga – Racing Santander0 – 0Segunda División
05.03.2023Malaga – Racing Santander0 – 1Segunda División
01.10.2022Racing Santander – Malaga0 – 0Segunda División

Forma recentă a echipelor

EchipăUltimele meciuriV-E-ÎPuncteGoluri
MalagaIEIEII0-2-426-13
Racing SantanderIVIIV2-0-364-12

Șirul este citit de la cel mai recent meci către cel mai vechi, din ultimele câteva partide urmărite de noi în competițiile pe care le acoperim. Nu este forma pe tot sezonul.

Cornere

Din linia de 10.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 10.4 cornere pentru toată partida.

CornereProbabilitateCotă corectă
Peste 9.0 cornere58.8%1.7
Peste 10.0 cornere46.4%2.15
Peste 11.0 cornere34.7%2.88
Peste 12.0 cornere24.6%4.07

Cartonașe

Din linia de 4.5 cotată de operator rezultă o medie estimată de 5.1 cartonașe pentru toată partida.

CartonașeProbabilitateCotă corectă
Peste 3.5 cartonașe75.0%1.33
Peste 4.5 cartonașe57.8%1.73
Peste 5.5 cartonașe40.3%2.48
Peste 6.5 cartonașe25.4%3.94

Întrebări frecvente despre Malaga vs Racing Santander

La ce oră se joacă Malaga vs Racing Santander?

Partida Malaga vs Racing Santander începe sâmbătă, 7 noiembrie 2026, de la ora 15:00, pe La Rosaleda din Malaga.

Cine este favorit la Malaga vs Racing Santander?

După eliminarea marjei din cote, Malaga are cea mai mare probabilitate, 40.8%. Pentru comparație, celelalte două variante au 34.7% și 24.4%.

Câte goluri se așteaptă în acest meci?

Modelul estimează un total de 2.96 goluri. Probabilitatea ca partida să treacă de 2.5 goluri este de 56.7%, iar cea ca ambele echipe să înscrie este de 59.5%.

Dați ponturi la Malaga vs Racing Santander?

Nu. Arătăm probabilitățile care rezultă din cotele pieței după eliminarea marjei. Fotbalul rămâne imprevizibil, iar pariurile sunt permise doar peste 18 ani.

Metoda, pe larg, în cum calculăm probabilitățile. Restul meciurilor zilei sunt pe programul complet al meciurilor.

Celelalte meciuri de azi

Analizele celorlalte partide de azi, construite cu același model:

Vezi și programul complet al meciurilor, cu ora de start, scorul la pauză și scorul final, din toate competițiile urmărite.

Cum s-a terminat Malaga vs Racing Santander

Scorul, fazele importante și statisticile apar aici la pauză și la finalul partidei. Articolul se actualizează automat.


Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *